Náš příběh

Poznejte naší historii

historie

V rodině Sahatciu si muži z generace na generaci předávají stejné povolání –hodinářství

Za počátky úspěchu hodinářské společnosti Art de Suisse stojí několik generací rodiny, ale především Mehmet Kazazi, který v roce 1865 přijal nové příjmení – Sahatciu, což znamená „Hodinář“. Od této chvíle Mehmet Sahatciu neúnavně pracoval na vytvoření značky, která bude schopná nést v sobě jeho hodnoty pro příští generace. Výsledkem jeho celoživotní práce byly nejen precizně vyrobené kvalitní hodinky, ale také mnohem víc – byla to dynastie zručných řemeslníků z celého Kosova.
Náš otec Bayram Sahatciu se stal aktivním členem rodinného podniku v roce 1951, když mu bylo pouhých 8 let, hodinářství se naučil pozorováním svého otce, který poskytl synovi stejné znalosti, jaké se naučil od svého otce téměř před sto lety. Ve věku 16 let Bayram Sahatciu, jako první z rodiny, získal vzdělání v oboru hodinářství. Dodnes je jedním z nejuznávanějších a nejlepších hodinářů jihovýchodu.
Koncem 70. let 19. století se v důsledku válečného konfliktu na Balkáně rodina Sahatciu se musela částečně vzdálit od hodinářského průmyslu a přejít na výrobu luxusních šperků. Část rodiny se však i nadále zabývala výhradně výrobou hodinek.
Naše dlouhá cesta ve světe hodinářství byla doprovázena vzestupy a pády, ale vždy jsme byli věrni našim kořenům a tradicím. Vášeň pro toto umění a odhodlání stát se ve zvoleném oboru těmi skutečně nejlepšími se do velké míry staly naší hnací silou a přivedly nás do světoznámého lázeňského města Karlovy Vary, kde se nyní nachází naše butiky a kde máme možnost i nadále předávat rodinné povolání mladé generaci – našim dětem.

karlovy vary

Skutečný domov pro značky s neporovnatelným dědictvím

Jako domov pro naši značku Art de Suisse jsme vybrali nejkrásnější a nejznámější lázeňské město České republiky z jednoho prostého důvodu: je symbolem tradicí a značkou nejvyšší kvality.
Psaná historie vřídelního města začíná 14. srpnem 1370, kdy římský císař a český král Karel IV. povýšil město Wary na královské město Karlowy Wary. Karlovy Vary se pyšní krásným historickým prostředím a výjimečnou architekturou, unikátními přírodními minerálními zdroji vody spolu s terapeutickou krajinou, nesčetným sportovním i kulturním vyžitím, a hlavně úžasnou atmosférou.
Právě tato synergie přitahuje milovníky krásy, luxusu a služeb na velmi vysoké úrovni ze všech částí světa. Díky tomu se stávají Karlovy Vary skutečným domovem pro značky s neporovnatelným dědictvím.

nejvétší prodejce hodinek a šperků v regionu

Art de Suisse dnes

V současné době Art de Suisse je jedním z předních a největších prodejců hodinek a šperků v České republice. V našich buticích najdete celou řadu exkluzivních šperků, hodinek a kvalitních kožených doplňků.
Nabízíme opravdové mistrovské kousky, které jsou po celém světě vyhledávány znalci i milovníky luxusu a krásy. V našich buticích Vás vždy uvítá tým profesionálů, odborně Vám poradí a vyhoví Vašim nejnáročnějším požadavkům.
Nepostradatelnou službou je i hodinářský servis, který poskytuje záruční a pozáruční servis představených značek. Zakládáme si na profesionalitě, kvalitou našich služeb si můžete být jisti.